Sprawdź, o co pytają nasi klienci. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu programisty i spółki IT.
Znajdź odpowiedzi.
Ubezpieczenie IT to spółka założona w 2014 roku. Działa jako multiagent ubezpieczeniowy.
Obecnie posiada zawarte umowy z Chubb oraz Generali.
Chubb jest dostawcą rozwiązania ubezpieczeń OC zawodowego, OC ogólnego oraz Cyber w ramach procesu dostępnego na oc.ubepzieczenieit.pl
Spółka jest zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego, nr agenta: 11223850/A
Agenta można zweryfikować na stronie KNF pod adresem: rpu.knf.gov.pl
Ubezpieczenie, które kupujesz za pośrednictwem naszej strony, dostarcza Chubb – firma ubezpieczeniowa oferująca ubezpieczenia majątkowe i jeden z wiodących ubezpieczycieli na rynku USA. Działa w 54 krajach. Grupa Chubb posiada aktywa o wartości ponad 200 miliardów dolarów i zanotowała 52 miliarda dolarów brutto składek w roku 2022. Główne spółki ubezpieczeniowe Chubb utrzymują oceny na poziomie AA od Standard & Poor’s i A++ od A.M. Best.
Proces wystawienia polisy jest w pełni automatyczny. W celu zawarcia polisy konieczne jest przejście 5 kroków procesu. W kroku 5, na podsumowaniu, przechodzimy do płatności. System przekierowuje do bramki płatniczej w Autopay S.A. (dawniej Blue Media S.A.).
Po dokonaniu płatności, system z automatu generuje i wysyła na Twoją skrzynkę mailową polisę wraz z wnioskiem, certyfikat w języku angielskim oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Cały proces, od pozytywnej płatności, nie powinien zająć dłużej niż 3 minuty.
Dodatkowo zostaje wysłane SMS hasło na podany numer telefonu. Polisa oraz wniosek są dokumentami zabezpieczonymi.
Nasze rozwiązanie jest w pełni zautomatyzowane. Polisa zostaje wygenerowana oraz wysłana na Twoją skrzynkę mail po dokonaniu zapłaty w systemie Autopay S.A. (dawniej Blue Media S.A.).
Z uwagi na tak ustawiony warunek w systemie, obecnie wyłącznie pozytywna płatność w Autopay S.A. pozwala na wygenerowanie polisy.
Autopay S.A. obecnie pozwala na dokonanie płatności w formie: blik, przelew internetowy (23 banki) oraz “Dane do przelewu”
Takie rozwiązanie pozwala nam dostarczyć specjalistyczną polisę dla IT najszybciej w Polsce, jeśli nie w Europie.
Płatność za polisę jest jednorazowa. Płatność dokonuje się przez bramkę płatniczą – Autopay S.A.
Tak. Taki certyfikat przesyłamy w odrębnym mailu, po otrzymaniu od Ciebie takiej prośby.
Zgłoś ją nam mailem lub przez chat.
Suma ubezpieczenia jest przeliczana wg kursu NBP z dnia wystawienia polisy.
Przed upływem terminu ubezpieczenia otrzymasz od nas wiadomość z przypomnieniem o jego końcu. Pokierujemy cię do kalkulatora, gdzie będzie możliwość przedłużenia polisy.
Po zakupie polisy i jej opłaceniu otrzymasz na maila dokumenty – polisę w języku polskim i certyfikat – w języku polskim i angielskim. Nie będziesz mieć problemu z przedstawieniem ich zagranicznemu kontrahentowi.
Ubezpieczenie od utraty dochodu jest skierowane do osób prowadzących działalności gospodarcze – takich, które nie ukończyły 65 lat
Ubezpieczenie utraty dochodu dla programisty działa w przypadku choroby i nieszczęśliwego wypadku.
Nie ma możliwość odgórnego określenia jednej ceny polisy. Wysokość składki jest uzależniona od kilku czynników: wieku ubezpieczonego, miesięcznych zarobków i klasy ryzyka.
Klasa ryzyka to czynnik, który bierze się pod uwagę przy kalkulowaniu wysokości składki. Ubezpieczyciele wyróżniają 5 klas. Więcej na ten temat przeczytasz pod linkiem: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-utraty-dochodu
Koszt ubezpieczenia jest uzależniony od wielu czynników – m.in. głównego obszaru działalności (tworzenie oprogramowania, usługi konsultingu, itp.), rocznych przychodów, sumy ubezpieczenia. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o koszt. Na naszej stronie: https://oc.ubezpieczenieit.pl/kalkulator w 15 sekund obliczysz składkę za OC zawodowe dla IT.
W kolejnych krokach możesz dodać kolejne produkty (OC ogólne, Cyber) lub rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ochronę na terytorium USA i Kanady.
Suma ubezpieczenia to limit odpowiedzialności ubezpieczyciela w polisie.
Inaczej mówiąc to górna/maksymalna suma, do której ubezpieczyciel będzie odpowiadać za szkodę.
Zgłoszenie szkody należy kierować bezpośrednio do ubezpieczyciela. W treści polisy znajdziesz dane kontaktowe.
Tak. Ubezpieczenie w podstawowym zakresie obejmuje (zakres terytorialny) Cały świat z wyłączeniem USA, Kanady, Kuby i terytoriów objętych sankcjami.
Na kroku 4 jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o USA i Kanadę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/oc-zawodowa-by-chubb
Jeśli otrzymałeś wymóg ubezpieczenia ze strony swojego klienta, potrzebujesz informacji o wymaganiach dotyczących w szczególności limitów odpowiedzialności oraz zakresu ochrony. To podstawowe informacje, które pozwolą ci wypełnić niezbędne pola we wniosku.
W przypadku działalności w branży IT w ponad 90% przypadków wymagane jest ubezpieczenie OC zawodowe (Professional Indemnity/Professional Liability/Errors&Omissions Liability).
Niestety, nie ma możliwości zawarcia ubezpieczenia na okres krótszy niż 1 rok.
Wniosek jest niezbędny do dokonania rzetelnej oceny ryzyka związanego z wykonywaną działalnością i zweryfikowania czy nasze rozwiązanie jest dla Ciebie.
Żeby mieć pewność, że polisa spełni wymagania kontraktowe, musisz dokładnie zapoznać się z fragmentem dokumentu dotyczącym wymagań ubezpieczeniowych. Polisa OC programisty/spółki IT stanowi kompleksowe zabezpieczenie na wypadek błędów i uchybień w pracy. Zakres dostarczany przez Chubb jest bardzo szeroki, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie odpowiedni również dla ciebie.
Pamiętaj – jeśli podpisujesz umowę z kontrahentem z USA lub Kanady, musisz rozszerzyć zakres terytorialny polisy o te kraje. Możesz to zrobić na 4 kroku procesu zakupowego.
Jeżeli chcesz zweryfikować wymogi z naszymi specjalistami – skontaktuj się z nami na chacie, napisz do nas lub zadzwoń – https://ubezpieczenieit.pl/kontakt
Data retroaktywna (inna nazwa: data początkowa/wsteczna):
Data retroaktywna w polisie OC zawodowej jest to data rozpoczęcia okresu ubezpieczenia w pierwszej takiej polisie, o ile jest zachowana ciągłość ochrony (nie było przerw w ubezpieczeniu).
inaczej:
Data retroaktywna – wskazana w polisie data stanowiącą początek okresu, w którym mogą wystąpić błędy objęte ochroną ubezpieczeniową.
Ubezpieczenie OC zawodowe (OC programisty/OC IT/OC dla firm IT) stanowi podstawę ochrony dla firm z sektora IT. To ono odpowiada za szkody wynikające z błędów w pracy związanej z usługami IT. Pokrywa roszczenia osób trzecich, związane z powstaniem strat finansowych (utrata zysku, zwiększone koszty prowadzenia działalności), w związku z wykonywaniem czynności zawodowych w zakresie IT (m.in. projektowanie, programowanie i dostarczanie oprogramowania, usługi konsultingowe w zakresie IT, instalacja oprogramowania, konserwacja sprzętu IT, przetwarzanie danych, kierowanie projektami IT, usługi szkoleniowe w zakresie IT itp.).
Ubezpieczenie OC działalności również odpowiada za pokrycie roszczeń osób trzecich. Tym razem jednak mowa o szkodach w mieniu oraz szkodach osobowych powstałych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej (prowadzenie biura, wyjazdy na konferencje i inne spotkania, użytkowanie wynajmowanego mienia, zatrudnianie pracowników i wynikająca z tego odpowiedzialność itp.).
Ubezpieczenie cybernetyczne chroni przed skutkami ataków hakerskich, utratą danych oraz szkodami w reputacji firmy. Oferuje również wsparcie w przywracaniu działalności po incydencie cybernetycznym.
Więcej opisaliśmy na stronie: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/cyber-by-chubb
Tak. Pod wszystkimi tymi nazwami kryje się ten sam produkt – ubezpieczenie OC zawodowe dla IT. Więcej na jego temat przeczytasz: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/oc-zawodowa-by-chubb
Dobra polisa OC dla programisty powinna spełniać kilka warunków. Musi zapewniać kompleksową ochronę, gwarantować niezawodność, zabezpieczać kompleksowo finanse. Polisa dla programisty powinna być dostarczana przez światowej klasy ubezpieczyciela. Więcej o tym, jakie ubezpieczenie dla programisty wybrać, a czego unikać, piszemy w artykule na blogu: https://ubezpieczenieit.pl/blog/red-flagi-przy-zawieraniu-ubezpieczenia-na-to-zwracaj-uwage
Jeśli jesteś kontraktorem i pracujesz na sprzęcie swojego zleceniodawcy – nie masz obowiązku wdrażania MFA.
Jeżeli prowadzisz spółkę, w której zatrudniasz pracowników, wdrożenie MFA jest warunkiem koniecznym do zakupu ubezpieczenia Cyber.
Dowiedz się więcej z artykułu na naszym blogu: https://ubezpieczenieit.pl/blog/wymagania-ubezpieczycieli-uwierzytelnianie-wieloskladnikowe-ang-multi-factor-authentication-mfa
W pakiecie są trzy produkty ubezpieczeniowe: ubezpieczenie OC zawodowe, ubezpieczenie OC ogólne i ubezpieczenie Cyber.
Produkt jest ten sam – ubezpieczenie OC zawodowe dla IT. Niezależnie od tego, czy szukasz OC programisty, czy chcesz ubezpieczyć spółkę IT – potrzebujesz polisy Professional Indemnity. Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o OC ogólne i Cyber, tworząc pakiet #bezpieczneIT.
Wybór konkretnego obszaru działalności z listy na 1 kroku kalkulatora służy nam do oceny ryzyka. Niezależnie jednak od tego ubezpieczona jest CAŁA działalność.
Ubezpieczenie OC zawodowe zazwyczaj obejmuje ochroną roszczenia związane z opóźnieniami w realizacji projektów, o ile opóźnienia te wynikają z wcześniejszych zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową – np. przypadkowe usunięcie dokumentów, przypadkowy wyciek danych itp.
Zgodnie z naszą wiedzą w Polsce tylko Chubb (a więc nasz dostawca) płaci za błąd w niedoszacowaniu terminów realizacji. W razie roszczenia ubezpieczyciel bada, czy niedoszacowanie było zwykłym błędem, czy świadomym działaniem, mającym na celu wygranie przetargu. Wina umyślna objęta jest ochroną jedynie w zakresie działalności pracowników ubezpieczonego (zarządu – nie).
Ubezpieczyciel zawsze weryfikuje roszczenie co najmniej pod trzema względami:
a) Czy zdarzenie mieści się w zakresie ochrony.
b) Czy roszczenie jest zasadne pod kątem odpowiedzialności IT.
c) Czy wartość roszczenia nie jest zawyżona.
Skrupulatna analiza jest w stanie ochronić ubezpieczyciela przed ewentualnymi próbami wyłudzeń.
Samo niedoszacowanie ceny nie jest objęte ochroną w ramach OC zawodowego. Ubezpieczenie ma na celu ochronę roszczeń osób trzecich i szkód/strat, które Twoja spółka może wyrządzić osobom trzecim (np. swoim klientom w związku z wykonywaniem dla nich usługi).
Koszt ubezpieczenia jest uzależniony od wielu czynników – m.in. głównego obszaru działalności (tworzenie oprogramowania, usługi konsultingu, itp.), rocznych przychodów, sumy ubezpieczenia. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o koszt. Na naszej stronie: https://oc.ubezpieczenieit.pl/kalkulator w 15 sekund obliczysz składkę za OC zawodowe dla IT.
W kolejnych krokach możesz dodać kolejne produkty (OC ogólne, Cyber) lub rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ochronę na terytorium USA i Kanady.
Tak. Ubezpieczenie w podstawowym zakresie obejmuje (zakres terytorialny) Cały świat z wyłączeniem USA, Kanady, Kuby i terytoriów objętych sankcjami.
Na kroku 4 jest możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o USA i Kanadę.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/oc-zawodowa-by-chubb
Suma ubezpieczenia to limit odpowiedzialności ubezpieczyciela w polisie.
Inaczej mówiąc to górna/maksymalna suma, do której ubezpieczyciel będzie odpowiadać za szkodę.
Ubezpieczenie OC zawodowe (OC programisty/OC IT/OC dla firm IT) stanowi podstawę ochrony dla firm z sektora IT. To ono odpowiada za szkody wynikające z błędów w pracy związanej z usługami IT. Pokrywa roszczenia osób trzecich, związane z powstaniem strat finansowych (utrata zysku, zwiększone koszty prowadzenia działalności), w związku z wykonywaniem czynności zawodowych w zakresie IT (m.in. projektowanie, programowanie i dostarczanie oprogramowania, usługi konsultingowe w zakresie IT, instalacja oprogramowania, konserwacja sprzętu IT, przetwarzanie danych, kierowanie projektami IT, usługi szkoleniowe w zakresie IT itp.).
Ubezpieczenie OC działalności również odpowiada za pokrycie roszczeń osób trzecich. Tym razem jednak mowa o szkodach w mieniu oraz szkodach osobowych powstałych w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej (prowadzenie biura, wyjazdy na konferencje i inne spotkania, użytkowanie wynajmowanego mienia, zatrudnianie pracowników i wynikająca z tego odpowiedzialność itp.).
Jeśli otrzymałeś wymóg ubezpieczenia ze strony swojego klienta, potrzebujesz informacji o wymaganiach dotyczących w szczególności limitów odpowiedzialności oraz zakresu ochrony. To podstawowe informacje, które pozwolą ci wypełnić niezbędne pola we wniosku.
W przypadku działalności w branży IT w ponad 90% przypadków wymagane jest ubezpieczenie OC zawodowe (Professional Indemnity/Professional Liability/Errors&Omissions Liability).
Zgłoszenie szkody należy kierować bezpośrednio do ubezpieczyciela. W treści polisy znajdziesz dane kontaktowe.
Niestety, nie ma możliwości zawarcia ubezpieczenia na okres krótszy niż 1 rok.
Wniosek jest niezbędny do dokonania rzetelnej oceny ryzyka związanego z wykonywaną działalnością i zweryfikowania czy nasze rozwiązanie jest dla Ciebie.
Żeby mieć pewność, że polisa spełni wymagania kontraktowe, musisz dokładnie zapoznać się z fragmentem dokumentu dotyczącym wymagań ubezpieczeniowych. Polisa OC programisty/spółki IT stanowi kompleksowe zabezpieczenie na wypadek błędów i uchybień w pracy. Zakres dostarczany przez Chubb jest bardzo szeroki, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie odpowiedni również dla ciebie.
Pamiętaj – jeśli podpisujesz umowę z kontrahentem z USA lub Kanady, musisz rozszerzyć zakres terytorialny polisy o te kraje. Możesz to zrobić na 4 kroku procesu zakupowego.
Jeżeli chcesz zweryfikować wymogi z naszymi specjalistami – skontaktuj się z nami na chacie, napisz do nas lub zadzwoń – https://ubezpieczenieit.pl/kontakt
Ubezpieczenie cybernetyczne chroni przed skutkami ataków hakerskich, utratą danych oraz szkodami w reputacji firmy. Oferuje również wsparcie w przywracaniu działalności po incydencie cybernetycznym.
Więcej opisaliśmy na stronie: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/cyber-by-chubb
Tak. Pod wszystkimi tymi nazwami kryje się ten sam produkt – ubezpieczenie OC zawodowe dla IT. Więcej na jego temat przeczytasz: https://ubezpieczenieit.pl/ubezpieczenia/oc-zawodowa-by-chubb
Dobra polisa OC dla programisty powinna spełniać kilka warunków. Musi zapewniać kompleksową ochronę, gwarantować niezawodność, zabezpieczać kompleksowo finanse. Polisa dla programisty powinna być dostarczana przez światowej klasy ubezpieczyciela. Więcej o tym, jakie ubezpieczenie dla programisty wybrać, a czego unikać, piszemy w artykule na blogu: https://ubezpieczenieit.pl/blog/red-flagi-przy-zawieraniu-ubezpieczenia-na-to-zwracaj-uwage
Jeśli jesteś kontraktorem i pracujesz na sprzęcie swojego zleceniodawcy – nie masz obowiązku wdrażania MFA.
Jeżeli prowadzisz spółkę, w której zatrudniasz pracowników, wdrożenie MFA jest warunkiem koniecznym do zakupu ubezpieczenia Cyber.
Dowiedz się więcej z artykułu na naszym blogu: https://ubezpieczenieit.pl/blog/wymagania-ubezpieczycieli-uwierzytelnianie-wieloskladnikowe-ang-multi-factor-authentication-mfa
W pakiecie są trzy produkty ubezpieczeniowe: ubezpieczenie OC zawodowe, ubezpieczenie OC ogólne i ubezpieczenie Cyber.
Produkt jest ten sam – ubezpieczenie OC zawodowe dla IT. Niezależnie od tego, czy szukasz OC programisty, czy chcesz ubezpieczyć spółkę IT – potrzebujesz polisy Professional Indemnity. Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o OC ogólne i Cyber, tworząc pakiet #bezpieczneIT.
Wybór konkretnego obszaru działalności z listy na 1 kroku kalkulatora służy nam do oceny ryzyka. Niezależnie jednak od tego ubezpieczona jest CAŁA działalność.
Po zakupie polisy i jej opłaceniu otrzymasz na maila dokumenty – polisę i certyfikat – w języku polskim i angielskim. Nie będziesz mieć problemu z przedstawieniem ich zagranicznemu kontrahentowi.
Data retroaktywna (inna nazwa: data początkowa/wsteczna):
Data retroaktywna w polisie OC zawodowej jest to data rozpoczęcia okresu ubezpieczenia w pierwszej takiej polisie, o ile jest zachowana ciągłość ochrony (nie było przerw w ubezpieczeniu).
inaczej:
Data retroaktywna – wskazana w polisie data stanowiącą początek okresu, w którym mogą wystąpić błędy objęte ochroną ubezpieczeniową.
*certyfikat przy założeniach, że wybrano: OC zawodowe – limit 1 mln zł, Cyber – limit 1 mln zł, OC ogólne – limit 1 mln zł.
Zakres bez USA.
575 155 685
Ubezpieczenie IT Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 98/1
81-530 Gdynia
+48 575 155 685
help@ubezpieczenieit.pl
KRS: 0000527586
REGON: 222178401
NIP: 5862292598
NR AGENTA: 11223850