Ubezpieczenie IT

Z czego bierze się niższa cena, czyli dlaczego na ubezpieczenieit.pl jest tak tanio?

Składka za ubezpieczenie niższa o połowę? Szerszy zakres w lepszej cenie? Skrócony proces zakupu ubezpieczenia? To wszystko doceniają nasi klienci – ten, który zamiast corocznej składki w wysokości 6500 zł u jednego z ubezpieczycieli zapłacił niespełna 3000 zł w aplikacji i ten, dla którego rozwiązanie online okazało się wybawianiem od wielogodzinnego wypełniania wniosku.

Żeby umożliwić to wszystko, stworzyliśmy ubezpieczenieit.pl.

Pomysł na ubezpieczenieit.pl pojawił się już ponad 4 lata temu, a pierwsze prace nad projektem rozpoczęliśmy w październiku 2019 roku. Początek roku 2020 upłynął nam na tworzeniu produktu wraz z całym procesem odpowiedzialnym za wyliczenie składki – tak zwanym silnikiem. 

Niestety – wtedy nadeszła pandemia i zablokowała wiele projektów rozwojowych. Partner, z którym mieliśmy wdrażać to rozwiązanie i który miał nam dostarczać produkt ubezpieczeniowy potrzebował kolejnych 2 lat na to, żeby zaprosić nas do ponownych rozmów. 

Jak to się zaczęło i co z tego wynikło?

Intensywne prace projektowo-programistyczne rozpoczęły się na początku 2023 roku. Przed przystąpieniem do nich udało nam się przeprowadzić z partnerem warsztaty, które pozwoliły na dokonanie wielu modyfikacji w samym procesie. Dzięki temu uzyskaliśmy maksymalnie uproszczony wniosek – w przeciwieństwie do tych, które są charakterystyczne dla manualnej obsługi (wielostronicowych, skomplikowanych, złożonych). 

W tradycyjnej formule sam proces pozyskania ofert zajmuje niejednokrotnie kilka, kilkanaście dni. Na każdym etapie niezbędna jest pomoc brokera lub agenta, do tego wyspecjalizowanego w branży IT underwritera. Takich ekspertów jest stosunkowo niewielu, co wydłuża proces pozyskania oferty – jeden specjalista musiał obsłużyć u ubezpieczyciela wszystkie wnioski od firm IT. Jednocześnie bywa i tak, że ofertę przygotowuje osoba bez odpowiedniej specjalizacji. Efekt? Firmy IT o podobnym profilu działalności mogą otrzymać skrajnie różne propozycje polisy, z ceną różniącą się nawet o 100%. 

SPRAWDŹ TEŻ

10 zagrożeń w IT, przed którymi chroni ubezpieczenie

 

Dzięki skróceniu procesu obsługi i zautomatyzowaniu go, jesteśmy dziś w stanie zminimalizować wysiłek po stronie klienta. Na ubezpieczenieit.pl w kilka sekund obliczysz składkę za OC zawodowe dla spółki IT albo dla programisty. W kolejnych krokach – po 5 pytaniach szacujących ryzyko w formule TAK/NIE – możesz dobrać kolejne produkty. Wszystko to w ramach wygodnego, intuicyjnego formularza online. Nie potrzebujemy dodatkowych etatów, nie zatrudniamy underwriterów ani agentów. Wszystkim zajmuje się silnik naszego systemu. A to wiąże się ze sporymi oszczędnościami.  

 

Zalety zakupu polisy na ubezpieczenieit.pl

Nasze statystyki pokazują, że blisko 85% zapytań na naszej platformie kończy się pozytywnym zakończeniem procesu. Co to oznacza? Klienci, którzy obliczyli składkę i przeszli przez wniosek, pozytywnie oceniają cały system i oferowany przez nas produkt. Porównując naszą ofertę do ofert konkurencji, widzą, jak atrakcyjna jest to opcja. Na ubezpieczenieit.pl dostajesz: 

  • Szeroki zakres ubezpieczenia; 
  • Brak udziałów własnych; 
  • Produkt od światowej klasy ubezpieczyciela z ratingiem A; 
  • Konkurencyjną cenę – czasem nawet 40% niższą od cen konkurencji. 

Skąd ta niska cena? 

Dlaczego cena ubezpieczenia OC programisty lub spółki IT na naszej stronie jest o tyle niższa? To proste. Dzięki automatyzacji całego procesu – od oceny ryzyka, przez przygotowanie oferty, aż do płatności – jesteśmy w stanie wyeliminować konieczność pracy kilku osób. Ani ubezpieczyciel, ani agent, ani broker nie są potrzebni do sfinalizowania zakupu. Nie ma pracownika, który wystawia polisę, nie ma takiego, który musi ją podpisać, rozliczyć składkę czy prowizję. Wszystko odbywa się 100% online, w wygodnej, przystępnej formie.  

System ubezpieczenieit.pl jest w stanie wystawiać polisę za polisą – obłożenie nie stanowi dla niego żadnego problemu. Nasze rozwiązanie nie pracuje od 9 do 17, od poniedziałku do piątku, w określonej lokalizacji. Niezależnie od tego, kiedy masz czas i potrzebę, możesz wejść na stronę ubezpieczenieit.pl i dokonać zakupu. Wygodnie, z każdego miejsca.  

Za sukcesem projektu stoi Joanna Mucha – przez lata wyspecjalizowana w branży IT brokerka ubezpieczeniowa. Obsługując kilkaset firm z tego sektora nauczyła się, jaki produkt należy dostarczyć i jak to zrobić, by maksymalnie uprościć cały proces. Wraz z zespołem ekspertów przygotowała rozwiązanie dla firm IT i programistów. Nie znajdziesz we wniosku tabelek, skomplikowanych opisów, wielozdaniowych analiz. 

Naszym partnerem produktowym jest Chubb – światowej klasy ubezpieczyciel z ratingiem A, z europejską siedzibą we Francji, ogromnym udziałem m.in. na rynku brytyjskim.  

Wszystko to sprawia, że oferowane przez nas ubezpieczenie jest produktem międzynarodowym, bez żadnych kompleksów odpowiadającym wymaganiom kontrahentów z całego świata.  

 

Picture of Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste