Ubezpieczenie IT

Ubezpieczenie Cyber. 4 argumenty za

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych, nazywane też ubezpieczeniem Cyber, wciąż uznawane jest często za zbytek. Za często. Ten stosunkowo nowy produkt niestety nie jest odpowiednio doceniany. Tymczasem posiadanie takiej polisy może być zbawieniem na wypadek ataku hakerskiego w firmie. Jak działa i dlaczego naprawdę warto po nią sięgnąć?

Sieć pod ochroną

Internet jest nieodłączną częścią naszego życia. I, niestety, życia przestępców. Rośnie liczba cyberprzestępstw, a nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo firm stoi pod znakiem zapytania. By chronić swoją spółkę, trzeba kompleksowo chronić się przed ryzykiem. Z polisą Cyber to proste.

Pomoc na wypadek zagrożenia

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych (Cyber) to nie tylko pomoc na wypadek strat powstałych w ramach incydentu objętego tą polisą. Zadaniem dobrego ubezpieczenia jest kompleksowe zabezpieczenie firmy i gwarancja natychmiastowej reakcji w sytuacji zagrożenia.

Płynne finanse przedsiębiorstwa

W obliczu ataku hakerskiego firmy często mierzą się z problemami finansowymi. Pokrycie wszystkich strat, odzyskanie systemów i danych, zadośćuczynienie – wszystko to pochłania masę środków. Dzięki polisie Cyber możliwe jest zachowanie cash flow przedsiębiorstwa nawet w kryzysowych momentach.

Zabezpieczenie

Kosztów wokół ataku hakerskiego jest cała masa. Warto pamiętać, że polisa Cyber zapewnia też zwrot tych poniesionych przy powiadamianiu o przestępstwie – tak osób nim dotkniętych, jak i odpowiednich służb.

Picture of Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste