Ubezpieczenie IT

Pakiet #bezpieczneIT – 7 najważniejszych informacji

„Pakiet” – słowo używane dziś na wielu płaszczyznach codziennego życia.  Pakiet office, pakiet medyczny, pakiet streamingowy, pakiet mobilny – to tylko kilka z najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce. Pakiet – czyli zestaw tego samego rodzaju produktów, dokumentów, zagadnień tworzących spójną całość. Pakiet akcji przedsiębiorstwa. Pakiet ustaw. Pakiet socjalny. Pakiet internetu. Pakiet OC i AC.  

Czy firma IT może mieć swój własny pakiet? Od niedawna tak – gdyż jako pierwsi na rynku stworzyliśmy rozwiązanie, które kompleksowo zabezpiecza Twoją firmę IT. Co więcej – jest ono dostępne całkowicie online. 3 produkty w ramach 1 procesu zakupowego w zaledwie 5 krokach – pakiet #bezpieczne IT został stworzony specjalnie dla Was! 

Rodzaje ubezpieczeń dla IT 

Wiemy, że posiadanie ubezpieczenia bardzo często jest jednym z elementów wymaganych do podpisania kontraktu IT. I to zazwyczaj nie jednego ubezpieczenia, ale kilku naraz. A my możemy ci dostarczyć wszystkie 3 łącznie, w jednym pakiecie, od światowej klasy ubezpieczyciela. 

Z jakich ubezpieczeń składa się pakiet #bezpieczneIT?  

Ubezpieczenie OC zawodowe (Professional Indemnity/Professional Liability/ Errors&Omissions)  stanowi podstawę ochrony dla firm z sektora IT. Pokrywa ono roszczenia osób trzecich, wynikające z błędów i uchybień podczas wykonywania usług IT (takich jak m.in. projektowanie, programowanie i dostarczanie oprogramowania, usługi konsultingowe w zakresie IT, instalacja oprogramowania, konserwacja sprzętu IT, przetwarzanie danych, kierowanie projektami IT, usługi szkoleniowe w zakresie IT i inne). Mowa więc o szkodach mających postać czystych strat finansowych (utrata zysku, zwiększone koszty prowadzenia działalności itp.). Co ważne, polisa OC zawodowa zapewnia też pokrycie kosztów niezbędnych do oceny zasadności wysuwanych przeciwko Twojej firmie roszczeń, a więc m.in. kosztów obrony prawnej. 

Ubezpieczenie OC działalności (General Liability/Public Liability/General Third Party Liability) również pokrywa roszczenia osób trzecich. Tym razem jednak są to szkody w mieniu oraz szkody osobowe powstałe w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej (prowadzenie biura, użytkowanie mienia, zatrudnianie pracowników, wyjazdy służbowe itp.). Można powiedzieć, że polisa OC ogólna stanowi uzupełnienie ochrony, którą zapewnia OC zawodowe – w żadnym razie nie należy jednak traktować tych ubezpieczeń zamiennie.  

Ubezpieczenie Cyber (Cyber Liability Insurance/Cyber Risk Insurance) zapewnia Twojej firmie ochronę przed skutkami ataków hakerskich (w tym ransomware i zwrot kosztów okupu), włączając w to również utracone korzyści i zwiększone koszty prowadzenia działalności. Ubezpieczyciel pokrywa też koszty wynajęcia informatyków śledczych, prawników, podmiotów specjalizujących się w usługach w zakresie zarządzania kryzysowego i public relations oraz kary administracyjne nałożone za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych (np. RODO).  Mówi się, że ubezpieczenie Cyber jest „połączone” z ubezpieczeniem OC zawodowym, tzn. jedna szkoda bądź zdarzenie może angażować zarówno polisę OC zawodową, jak i Cyber. Dlatego tak istotne jest, aby te ubezpieczenia były zawarte u tego samego ubezpieczyciela.   

Dlaczego warto kupić w pakiecie?  

#1 Proces w 100% online 

Proces uzyskania oferty i polisy jeszcze nigdy nie był tak szybki, intuicyjny i wygodny. Do tej pory cała procedura była dość długa i skomplikowana – wymagała wypełniania nawet kilku wniosków na różnych wzorach i czekania na oferty 1-3 tygodnie. My cały proces zakupu zautomatyzowaliśmy oraz skróciliśmy do 5 kroków. 15 sekund do poznania składki, kilka minut do otrzymania polisy na maila – jeszcze nigdy nie było to tak proste. 

#2 Atrakcyjna cena 

Znamy rynek IT od podszewki, dlatego od początku naszym celem było zaoferowanie takich cen, aby koszt ubezpieczenia był miłym zaskoczeniem już na samym początku procesu zakupu (dlatego składkę za OC zawodowe poznasz w 1 kroku). Jak to w pakiecie – im więcej kupujesz, tym mniej płacisz (niż w przypadku zakupu każdego ubezpieczenia oddzielnie).  

#3 Spełnienie wymogów kontraktowych 

Wszystkie ubezpieczenia wymagane najczęściej przez kontrahentów firm IT (OC zawodowe, Cyber, OC działalności) możesz zakupić w pakiecie, w ramach jednego procesu. Oczywiście nie zawsze wymogi kontraktowe będą dotyczyć wszystkich 3 ubezpieczeń, dlatego dajemy Ci możliwość samodzielnej konfiguracji Twojego pakietu. OC zawodowe to podstawa, do której możesz (ale nie musisz) dobierać pozostałe produkty – w zależności od tego, czego potrzebujesz lub na co pozwala Twój budżet.  

#4 Wiarygodny ubezpieczyciel 

Ochronę zapewnia Chubb, który jest światowym liderem na rynku ubezpieczeń, notowanym na nowojorskiej giełdzie. Posiada ocenę AA w ratingu Standard&Poor’s i A++ w ratingu AM Best. Chubb działa w 54 krajach oraz na rynku ubezpieczeniowym Lloyd’s w Londynie i zatrudnia w sumie około 40 tysięcy osób.Siedziba polskiego oddziału Chubb znajduje się w Warszawie.  

 

#5 Suma ubezpieczenia do 10 mln zł 

Sam wybierasz potrzebną sumą ubezpieczenia – od razu widząc, jak zmienia się składka. Dostępne sumy ubezpieczenia to maksymalnie 10 mln zł w OC zawodowym i OC działalności oraz 1 mln zł w Cyber. Potrzebujesz polisy z sumą ubezpieczenia w obcej walucie? Przejdź przez proces zakupu, opłać polisę, a następnie skontaktuj się z nami – przeliczymy kwoty zgodnie z kursem NBP z danego dnia. 

#6 Ochrona na cały świat 

Zakres terytorialny ochrony jest bardzo szeroki – obejmuje w standardzie cały świat bez USA, Kanady, Kuby i terytoriów objętych sankcjami. Masz podpisaną lub planujesz podpisać umowę bezpośrednio z kontrahentem z USA lub Kanady? Możesz rozszerzyć ochronę również na te kraje (w zależności od wysokości uzyskiwanych z nich przychodów). 

#7 Szeroki zakres ochrony 

Zakres ochrony ubezpieczeniowej, którą zapewnia Chubb, jest bardzo szeroki. Jest to ubezpieczyciel specjalizujący się w produktach OC i Cyber dla branży IT, więc masz pewność, że warunki udzielanej przez niego ochrony są dopasowane do ryzyka, które ponosi Twoja firma. Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia możesz zapoznać się w każdej chwili.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu trafiłeś na Ubezpieczenieit.pl – czy chcesz spełnić wymóg kontraktowy, chronić się przed ryzykiem, planujesz ekspansję na rynki zagraniczne czy też z jeszcze innej przyczyny – pakiet #bezpieczneIT jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy.  

Kompleksowa potrójna ochrona ubezpieczeniowa w prostym, w pełni zautomatyzowanym procesie.  

Picture of Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste