Ubezpieczenie IT

Jak ubezpieczyć usługi DEV/OPS lub Managed Services Providers? Poradnik

Firmy świadczące usługi IT w zakresie DEV/OPS lub Managed Services Providers niejednokrotnie mierzyły się z problemami przy próbie zawarcia ubezpieczenia. Było tak również w przypadku obsługiwanych przeze mnie klientów. Kumulacja usług, takich jak utrzymywanie infrastruktury, wdrażanie oprogramowania (w tym na środowiskprodukcyjne), testowanie, automatyzacjprocesów itp. to dla ubezpieczycieli “czerwona flaga” – wysoki lub bardzo wysoki poziom ryzyka ubezpieczeniowego. Dodatkowo, tego rodzaju usługi często wiążą się z dodatkowo z utrzymywanieodpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sieci (network security). A to kolejny element oceniany przez ubezpieczycieli jako usługa wysokiego ryzyka. 

Problem z ofertami ubezpieczenia dla DEV/OPS 

Wszystko to skutkuje problemami z pozyskaniem ofert ubezpieczeniowych dla tego rodzaju usług. Nawet jeśli uda się pozyskać odpowiednią ofertęto wysokie ryzyko ubezpieczeniowe wpływa wprost proporcjonalnie na wzrost składek i wysokie udziałów własnych w szkodzie (wysoka tzw. franszyza redukcyjna). 

Rozwiązanie? Ubezpieczenieit.pl 

Dlatego też stworzyliśmy rozwiązanie, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można uzyskać atrakcyjną ofertę dla usług w zakresie DEV/OPS czy też Managed Services. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę https://oc.ubezpieczenieit.pl/, wybierzesz interesujący cię limit odpowiedzialności oraz wskażesz z listy następujący obszar działalności: „Dostawca usług zarządzanych (Managed Service Providers)”. 

Jak kupić polisę na ubezpieczenieit.pl? 

We wskazanym zakresie usług ubezpieczyciel obejmuje ochroną wszelkiego rodzaju usługi DEV/OPS oraz Managed Services – dotyczy to zarówno utrzymywania rozwiązań on-premise, jak i chmurowych. 

Ochrona będzie obejmować również w/w działalność związaną z dostarczaniem produktów oraz usług z zakresu ochrony i zabezpieczeń, w tym cyberbezpieczeństwao ile przychód z tytułu usług cyberbezpieczeństwa sieci nie przekracza 20% całkowitego przychodu Twojej działalności. 

 

Brak możliwości skorzystania z naszego rozwiązania może wystąpić w sytuacji, w której działalność IT opiera się na wykonywaniu usług DEV/OPS lub Managed Services przez podmioty oferujące własne produkty IT lub infrastrukturę chmurową powiązaną ze świadczeniem usług m.in. jako usługa SaaS w formule ‘as a Service’. 

Dla kogo jest to rozwiązanie? 

Nasze rozwiązanie przeznaczone jest zarówno dla osób działających w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółek z przychodem do 10 mln zł. Maksymalny limit odpowiedzialności do wyboru to aż 10 mln zł. Składki za ubezpieczenie rozpoczynają się już od 1733 zł, a udział własny w szkodzie jest zniesiony (franszyza wynosi zero złotych)! 

Produkt dostarcza Chubb – międzynarodowy ubezpieczyciel ze światowego TOP 10. Polisę można kupić 100% online w ramach prostego, intuicyjnego rozwiązania.  

Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste