Ubezpieczenie IT

Pakiet ubezpieczeń dla Software House’ów – w czym jesteśmy lepsi od konkurencji?

Polskie Software House’y od lat intensywnie rozwijają swoje usługi, pracując na rynkach międzynarodowych na całym świecie. Wiele z nich podczas negocjacji warunków kontraktu spotyka się z wymogiem przedłożenia ubezpieczeń, które zabezpieczają interes ich klienta. Coraz częściej, poza samymi oczekiwaniami kontrahentów, Software House’y zauważają potrzebę zabezpieczenia swojego interesu prawnego, a nawet zwiększenia prestiżu firmy i budowania silnej pozycji na rynku właśnie dzięki polisie.  

Ryzyko z jakim mierzą się Software House’y jest wielowymiarowe – wiedzą o tym też ubezpieczyciele. Dotychczas proces pozyskania ofert był dość skomplikowany – kilkustronicowy wniosek badający zakres wykonywanych usług, procedury stosowane w zakresie bezpieczeństwa i ryzyka wycieku danych, realizowane kontrakty. Żeby dobrze zrozumieć ryzyko w skomplikowanych działalnościach (np. przy przetwarzaniu płatności, działalnościach Fin-, Med- czy Martechowych) konieczna jest często rozmowa ze specjalistą rozumiejącym zawiłą specyfikę branży i dopasowanie indywidualnego rozwiązania.  

Jednak nie każda działalność wymaga tak skrupulatnej, wieloetapowej analizy. Ubezpieczenieit.pl zrewolucjonizowało ten proces – dzisiaj Software House’y mogą w 5 prostych krokach przejść przez proces zakupu ubezpieczenia OC zawodowej, OC ogólnej oraz Cyber całkowicie on-line.

Historia z życia – spełnione wymagania kontrahenta 

Poznaj historię naszego klienta, Spółki Software House, która w kilka minut od rozpoczęcia procesu otrzymała na maila polisę, spełniającą kryteria szwajcarskiego kontrahenta.  

Spółka:  

  • Obrót: 3 000 000 zł 
  • Działalność: wdrażanie oraz utrzymanie architektury platform opartych na rozwiązaniach opensource oraz bodyleasing.  
  • Obsługiwane branże: wydawnicza, finansowa; w przypadku tej drugiej są to narzędzia spoza obszaru krytycznego, tzw. „core-banking”.  
  • Rynki zagraniczne: Szwajcaria, terytorium UE  
  • Wymogi ubezpieczeniowe:  
    1. OC zawodowa (Professional Indemnity): 500 000 Euro 
    2. OC ogólna (General Liability): 500 000 Euro 

Standardowy proces ubezpieczeniowy dla IT

Proces obsługiwany w tradycyjnej formie zajmuje średnio tydzień, a w bardziej złożonych sytuacjach – nawet 2-3 tygodnie 

Wniosek jest wysyłany przez pośrednika do ubezpieczycieli oferujących ten produkt na rynku. Każdy z tych ubezpieczycieli posiada swój kilkustronicowy wniosek 

Niejednokrotnie, aby odpowiedzieć na pytania zawarte we wniosku, zaangażowane muszą zostać osoby odpowiedzialne ze różne obszary w firmie (np. cyber security, compliance).  

Wniosek czeka w „kolejce” na rozpatrzenie (niejednokrotnie ubezpieczyciele mają po 2-3 pracowników wyspecjalizowanych do obsługi wniosków z branż IT na całą Polskę, więc okres oczekiwania może się wydłużyć).  

W przypadku wątpliwości – nierzadko pojawiają się dodatkowe pytania ze strony ubezpieczyciela, konieczność spotkania, szerszych analiz, dostarczenia opisu procedury… 

Po pozytywnej decyzji, przeanalizowaniu dostępnych ofert, polisę wystawia ubezpieczyciel, przekazuje ją pośrednikowi i następnie trafia ona do klienta. 

Rozwiązanie – Ubezpieczenieit.pl 

U nas zrobisz to w 5 prostych krokach!

SPRAWDŹ

Jak wygląda 5 kroków do pełnego bezpieczeństwa

Rozwiązaniem jest Ubezpieczenieit.pl. Platforma on-line prowadząca użytkownika przez 5 prostych kroków, usprawniających ocenę ryzyka. Całość wieńczy otrzymanie polisy na maila w ciągu 1 minuty od momentu opłacenia składki. 

Ubezpieczenie OC zawodowej, OC ogólnej i Cyber oferowane jest przez światowego lidera ubezpieczeniowego, posiadającego polisę z oceną AA w ratingu Standard&Poor’s i A++ w ratingu AM Best.  

Absolutnie topowa ochrona ubezpieczeniowa w prostym, w pełni zautomatyzowanym procesie.  

Jak to działa? 

W pierwszym kroku nasz Software House po udzieleniu odpowiedzi na kilka podstawowych pytań (forma prawna, obszar działalności, wielkość obrotu) i wyborze wymaganej sumy ubezpieczenia poznał w kilka sekund składkę za OC zawodową.  

W kolejnych krokach pozytywnie przeszedł ocenę ryzyka (pytania ograniczyliśmy do niezbędnego minimum, a na większość odpowiesz TAK/NIE!).  

W kroku 4 dobrał kolejny produkt – OC ogólną.  

Krok 5 to wprowadzenie danych, podsumowanie i…. przejście do bramki płatniczej, aby opłacić polisę.  

Polisę z wybranym zakresem ubezpieczenia, certyfikat w języku polskim i angielskim wraz z OWU i kartą produktu otrzymał na wskazanego przez siebie maila.  

Dbając o Wasze bezpieczeństwo, szyfrujemy polisy – kod do polisy otrzymasz w tym samym czasie SMSem. Certyfikat jest dokumentem, który możesz przekazać do swojego kontrahenta.   

Przekonaj się, czy w Twoim przypadku również może być tak prosto!
Picture of Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste