Ubezpieczenie IT

Czy zakup polisy na ubezpieczenieIT jest skomplikowany? Wyjaśniamy

Proces zakupu polisy OC zawodowego dla IT od zawsze był skomplikowany i długotrwały. Specjalistyczny produkt wymaga skrupulatnego przygotowania. Dlatego też osoby i firmy nim zainteresowane musiały mierzyć się z wypełnianiem wielostronicowych dokumentów, przygotowaniem wniosków, złożonymi procedurami. Wszystko to niejednokrotnie skutecznie zniechęcało potencjalnych klientów, którzy nie byli w stanie znaleźć czasu i przestrzeni na przejście takiego procesu. Na szczęście to się zmieniło. Dziś, dzięki platformie ubezpieczenieit.pl, jest dużo łatwiej.  

Ubezpieczenie dla programisty i spółki IT 

Rozwiązanie, które proponujemy naszym klientom powstało w wyniku doświadczenia zawodowego po stronie brokera. W pracy obserwowałam codziennie, jak męczące i niezrozumiałe dla moich klientów są procedury związane z pozyskaniem ofert ubezpieczeniowych – zarówno OC dla programisty, jak i dla spółek IT. Wtedy nie było jednak alternatywy dla tradycyjnego procesu. Postanowiłam więc ją stworzyć.

Proste rozwiązanie – ubezpieczenieit.pl 

Ubezpieczenieit.pl upraszcza wszystko to, co można uprościć. Proces oceny ryzyka jest zamknięty w kilku pytaniach w ramach formularza – na wszystkie odpowiada się TAK lub NIE. Wystarczyło 5 kroków w procesie, by ocenić ryzyko i przygotować polisę dla klienta. Cały proces zajmuje średnio kilka minut – rekordzista potrzebował niespełna 3 minut od wejścia na stronę do odebrania mejla z polisą i certyfikatem.  

SPRAWDŹ

Jak wygląda 5 kroków do pełnego bezpieczeństwa

Z czego wynikają ograniczenia? 

W związku z tym, że wszystko jest uproszczone tak, jak było to możliwe, nie każda spółka będzie mogła kupić polisę za pośrednictwem naszej strony. Jeśli system zastopuje proces, pojawi się informacja z prośbą o pozostawienie nam danych kontaktowych. W takich sytuacjach przygotowujemy indywidualną ofertę.  

Dlaczego? Ograniczenie oceny ryzyka sprawiło, że ubezpieczyciel nie zawsze jest w stanie w 100% ocenić niezbędny dla klienta zakres polisy. Dlatego też czasami niezbędna będzie indywidualna ocena. Taka praktyka jest uczciwsza wobec kupującego – ma pewność, że nigdy nie kupi polisy, która nie będzie chronić do kompleksowo. Inne programy dostępne na rynku ograniczają bardzo liczbę pytań we wniosku – ocena jest więc niemiarodajna i może okazać się, że opłacona polisa nie będzie wystarczająca.  

Lepszym, uczciwszym rozwiązaniem jest “zastopowanie” procesu wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości. W ten sposób dbamy o interes kupującego.  

Warto pamiętać, że proces jest wieloetapowy i dynamiczny. A to oznacza, że odpowiedzi wymagają tylko te pytania, które są niezbędne dla danego klienta – branży, w której pracuje, rodzaju działalności, wybranych produktów. Inne pytania otrzyma więc freelancer kupujący ubezpieczenie dla programisty, inne – spółka IT szukająca OC dla firmy. 

Jeśli w trakcie wypełniania formularza otrzymasz informację z prośbą o pozostawienie nam danych kontaktowych, zrób to. Odezwiemy się do ciebie i zaproponujemy alternatywne rozwiązanie dopasowane do usług, które wykonujesz, typu działalności i innych istotnych z punktu widzenia ubezpieczyciela czynników.

Picture of Joanna Mucha

Joanna Mucha

Założycielka i CEO ubezpieczenieit.pl.

Specjalistka ds. ubezpieczeń z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Przez wiele lat pracowała z klientami z sektora IT jako brokerka ubezpieczeniowa. Od podszewki poznała ich problemy i potrzeby.

Żeby na nie odpowiedzieć, stworzyła Ubezpieczenia IT – pierwszy w Polsce serwis do w pełni zdalnego zakupu ubezpieczenia branżowego.

Odwiedź profil na LinkedIn

Spis treści

Jeszcze nigdy nie było to tak proste